WPI to nasze flagowe warsztaty Praktycznej Improwizacji na których nauczysz się improwizować w praktyce.
Zapraszamy na 37 edycję naszych flagowych warsztatów.
Niezwykłe warsztaty, z unikalną wiedzą…
Zapraszamy cię serdecznie cykl spotkań, po którym nie będziesz musiała/musiał się przygotowywać do większości rozmów. Poznasz tajemnice technik teatru improwizacji, które możesz wykorzystać w praktyce. To JEDYNE tego typu warsztaty w Polsce. To warsztaty, na których nauczysz się improwizować. Jednocześnie improwizacja jest tylko drogą do celu, jakim jest nauka skutecznej komunikacji, lepsze poznanie siebie i własnych schematów postępowania oraz błyskawiczne reagowanie na zaskakujące sytuacje.
Co możesz osiągnąć, dzięki Warsztatom Praktycznej Improwizacji?
Każdy uczestnik przychodzi z innych powodów i każdy ma inne oczekiwania. W trakcie tych warsztatów skupiamy się głównie na kilku głównych celach…
UWOLNISZ SPONTANICZNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ
Chciałbyś mieć więcej luzu i być bardziej spontaniczną osobą? Może za dużo się zastanawiasz, zamiast działać? Na WPI sprawimy, że poznasz co to prawdziwa spontaniczność, tak abyś nie musiał skrupulatnie planować każdego zdania, zachowania, czy zadania, które przed Tobą stoi.
BĘDZIESZ SWOBODNIE ROZMAWIAĆ NA KAŻDY TEMAT
Nie wiesz jak rozmawiać z ludźmi? Nie wiesz jak wybrać właściwy temat do rozmowy? Nie lubisz krępującej ciszy? Uważasz, że nie masz dobrych tematów do rozmów? Na tych warsztatach damy ci odpowiednie narzędzia, abyś mógł improwizować i rozmawiać na każdy temat!
DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT SWOICH ZACHOWAŃ
Dowiesz się więcej na temat własnych zachowań. Dlaczego czasem jest tak, że masz luz, a czasem spinasz się zwykłą rozmową? Dlaczego blokujemy? Jak wychodzić z własnej strefy komfortu i wiele więcej na temat drobnych ludzkich zachowań, które mają duże przełożenie na to jak funkcjonujemy.
NAUCZYSZ SIĘ ZMIENIAĆ SWÓJ STATUS W GRUPIE
Poznasz zachowania statusowe i nauczysz się jak zmieniać swój status w różnych grupach. Jak podnosić i obniżać status innych osób? Dowiesz się jak zachowania statusowe stosować w związkach, poznawaniu nowych osób, budowaniu relacji, wystąpieniach publicznych i wielu innych kontekstach!
To tylko główne cele warsztatów, oferujemy jednak znacznie więcej….
Poznasz techniki na UPTIME
Będziesz szybciej reagować
Dowiesz się jak dostrzegać drobne zachowania
Będziesz non-stop brać udział w scenkach
Poznasz podstawy improwizacji scenicznej
Będziesz nieustannie wychodzić ze strefy komfortu
Poznasz „strukturę” spotnaniczności
Nauczysz się co robić, gdy masz pustkę w głowie
Nauczysz się lepiej oddawać kontrolę
Będziesz bardziej pozytywnym rozmówcą
Nauczysz się świetnie słuchać innych
…czasem będziesz się po prostu świetnie bawić!
Szczegółowy plan WPI i logistyka spotkań
Poznasz innych uczestników dowiesz się o historii teatru improwizacji i jego założeniach. Zauważysz, czym się różnią techniki improwizacji od improwizacji tradycyjnej. Poznasz cztery filary, bez których nie ma mowy o improwizacji i zagrasz w pierwsze gry impro. Poznasz pierwsze reguły improwizacji, które popychają sceny, akcję i komunikację do przodu.
Dowiesz się, czym jest budowanie platformy, na jakie elementy zwracać uwagę, aby zawsze się odnaleźć w scenkach. Jak wykorzystać budowanie platformy w codziennych rozmowach, tak, aby nigdy nie zapadła krępująca cisza? Poznasz, na czym polega model improwizacyjnego słuchania.
Status w improwizacji, rozumiemy jako zachowania statusowe, które można stosować, aby podwyższać lub obniżać nasz status w grupie. Część dotycząca zachowań statusowych, to dawka potężnej wiedzy na temat ludzkich zachowań. Dzięki grom statusowym jeszcze lepiej zrozumiesz, dlaczego blokujemy niektóre scenki. Otrzymasz kolejne zestawy Achievmentów, które umożliwią przećwiczenie zachowań statusowych w codziennych sytuacjach.
Część 3 odbywa się w formie dwudniowego szkolenia weekendowego. Pełny opis szkolenia znajduje się na stronie: Zachowania statusowe w praktyce
Jak spotkania wyglądają w praktyce?
Program zaprojektowany jest tak, aby stopniowo zwiększać poziom trudności.Tak, więc stopniowo możesz poszerzać własną strefę komfortu, nabywając przy tym nowe umiejętności.
Każde zajęcia mają swój motyw przewodni. Zajęcia zawsze rozpoczynają się od rozgrzewek improwizacyjnych, czyli ćwiczeń na rozruszanie i odstresowanie się po ciężkim dniu pracy. Następnie jest część teoretyczna dotycząca aktualnego tematu oraz praktycznych kontekstów, gdzie można z tej wiedzy skorzystać. Po krótkiej teorii przechodzimy do ćwiczeń, ćwiczeń, ćwiczeń (przy czym cały czas jest pełno śmiechu;))
Pełny program warsztatów składa się z 8 spotkań oraz dwudniowego weekendowego szkolenia i jest podzielony na 3 główne części.
Część 1: Improwizacja i spontaniczność (5 spotkań)
Część 2: Improwizacja w praktyce (3 spotkania)
Część 3: Status i gry statusowe w praktyce (szkolenie dwudniowe – opis TUTAJ)
Tak wygląda ogólna struktura. Spotkania odbywają się w godzinach od 18:18 do 21:00. Każde spotkanie, trwa ponad 2,5 godziny. Po lewej stronie, umieszczamy szczegółowy opis każdego dnia. Możesz go również pobrać tutaj w formie PDF.
Uczestników naszych szkoleń stwiamy na pierwszym miejscu
Jesteśmy przekonani, że dobre szkolenie, to takie, po którym uczestnik nie tylko będzie zadowolony, ale przede wszystkim takie, po którym osiągnie zamierzone przez siebie zmiany. Sprawdź co mówią o WPI uczestnicy tych warsztatów:
“Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu.„
WPI odkryło przede mną zupełnie nowy obszar możliwości w relacjach interpersonalnych. Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu. ~ Marek Amrogowicz
Podczas warsztatów uświadomiłam sobie, że bardziej świadomie mogę wpływać na dynamikę mojego otoczenia jest fantastycznie świeże i przyciąga mnie głębia i możliwości, które otwiera. Wspaniałe. Proste. Genialne. Te warsztaty pozwoliły mi poznać siebie i innych z nowej strony i stać się bardziej autentyczną, bardziej sobą. każdy wybiera to, jakim człowiekiem chce być. dziękuję za narzędzia wyboru.
Możesz poznać i nawiązać nowe znajomości, poprawić pewność siebie, dostrzec obszary nad którymi powinienem pracować. Pokonać siebie i swoje bariery. Zrozumieć i dać sobie prawo do popełniania błędów, być spontanicznym i otwartym na przygody.
WPI pomaga wykształcić własny zestaw zachowań do konkretnych sytuacji. Już w trakcie warsztatów zauważyłem u siebie postęp przy nawiązywaniu nowych relacji. Czuję się dużo swobodniej wśród ludzi :). Gry statusowe – genialna sprawa, dostałem tu więcej niż oczekiwałem. Jestem pewniejszy siebie i czekam na kolejne projekty Michała.
Trener prowadzący:
Michał Mącznik
Jestem:
Od 2007 lat zajmuję się szkoleniami. Początkowo jako trener i coach wewnętrzny w różnych firmach, później jako wolny strzelec. Zaczynałem od szkoleń twardych (technicznych) oraz sprzedażowych, później przeszedłem na miękką stronę mocy, zajmując się głównie zagadnieniami, obsługi klienta, komunikacji, budowania relacji i innych kompetencji miękkich.
Od 2009 skupiam się na szkoleniach z zakresu technik teatru improwizacji i wykorzystywaniu ich w życiu codziennym oraz biznesie. Po to, aby uczestnicy mogli szybciej reagować na zmiany, skuteczniej się komunikowali, byli bardziej spontaniczni, sprawniej przemawiali publicznie, lub po prostu mieli większy luz w zaskakujących sytuacjach. Większość informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie mojej firmy: Improv Club. W wielkim skrócie w ramach bycia trenerem i mówcą zajmuję się:
- Szkoleniami otwartymi z technik praktycznej improwizacji
- Szkoleniami dla firm i instytucji
- Przemówieniami publicznymi i wykładami na tematy związane z impro, spontanicznością i komunikacją.
- Organizowaniem spotkań integracyjno szkoleniowych.
- Prowadzeniem warsztatów scenicznych
Pasjonuje mnie komedia i wszystko co się z nią wiąże. W ramach mojej pasji stworzyłem kilka projektów, które z powodzeniem przyciągają rzeszę publiczność i młodych wykonawców.
Comedy Lab – laboratorium komedii – Można spokojnie powiedzieć, że to najlepszy i największy krakowski inkubator młodych talentów komediowych – głównie zajmujących się sztuką Stand-Upu i improwizacji. W ramach Comedy Lab, dajemy przestrzeń do testowania na scenie, co śmieszy ludzi. Dodatkowo zapraszamy i organizujemy występy najlepszym komikom i improwizatorom z całego kraju. Więcej o projekcie na stronie: www.ComedyLab.pl
Krakowskie Dżemy Improwizacji Komediowej – Projekt zrzeszający wszystkie krakowskie grupy impro w jednym miejscu. Publiczność może zobaczyć na jednej scenie improwizatorów z różnych grup, którzy mieszają się w składach i wspólnie improwizują. Krakowskie dżemy to świetna okazja dla publiczności, aby obejrzała wspólne wyzwania i poczynania artystów, jak i okazja dla samych wykonawców, którzy mogą się spotkać, aby wymienić doświadczenia i lepiej się zintegrować.
Open Impro – Spotkania, gdzie każdy, nawet bez wcześniejszego doświadczenia, może wyjść na scenę i spróbować swoich sił w sztuce improwizacji. Ograniczona ilość osób, nakierowanie na przełamywanie własnych barier w połączeniu z dobrą zabawą, powoduje nieustanne wychodzenie ze swojej strefy komfortu i masę pozytywnych emocji.
Jestem improwizatorem scenicznym, dawniej w grupie Tubajfor, obecnie na stałe w projekcie „Tinder, 50 kolejnych randek”. Najbardziej w improwizacji scenicznej uwielbiam niepewność tego co zaraz nastąpi oraz budowanie wciągających i prawdziwych historii. Chyba, że mam okres głupawki, wtedy ostre żarty, abstrakcja i dziwne akcje są tym czym żyję na scenie. Jestem również komikiem, który praktycznie w każdy piątek eksperymentuje w różnych komediowych formach na scenie Comedy Lab – Laboratorium Komedii, a w wolnym czasie montuje dziwne i abstrakcyjne filmy komediowe.
Jestem współautorem książki „Praktyczna Improwizacja. Jak techniki improwizacji mogą usprawnić każdy aspekt twojego życia”. Książka jest napakowana ćwiczeniami i rozwiązaniami, które możesz zastosować po to, aby być bardziej spontanicznym na co dzień, lepiej się komunikować, szybciej reagować na zmiany. A wszystko to jest przedstawione w różnych kontekstach, takich jak życie codzienne, wystąpienia publiczne, komunikacja, praca itd.
Na co dzień jestem po prostu zwykłym i miarę normalnym facetem. Uwielbiam dobre historie, czarny humor, literaturę Science Fiction (R. Heinleim <3), gry komputerowe (zwłaszcza strategie czasu rzeczywistego), fajne gadżety i wszelkie nowiny ze świata nauki, psychologii i technologii. Jako mężczyzna, zdarza się, że nie potrafię nazwać jakiego dokładnie koloru jest śrubokręt, ale potrafię go użyć, by coś naprawić, czy dokręcić.
Jak każdy człowiek, mam swoje obawy i codzienne problemy, wzloty i upadki, plany, nadzieje i marzenia. Czyli nic nadzwyczajnego. Uwielbiam metaforę budowania. Lubię budować projekty, sceny, kontakty, relacje, a jak coś przez mój błąd zburzę, to potrafię się do tego przyznać, przeprosić i wyciągnąć wnioski.
ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!