Impro & Storytelling to najlepszy sposób, aby się nauczyć opowiadać historie.

Druga edycja warsztatów, dla osób które chcą opowiadać ciekawie i naturalnie

Niezwykłe warsztaty, z unikalną wiedzą…

Każdą historię można opowiedzieć na różne sposoby, każdą historię można opowiedzieć tak, by była bardziej wciągająca, ciekawa i zaskakująca. Chcesz ciekawiej opowiadać o sobie, swojej firmie lub pracy? Lepiej przemawiać publicznie? Zaskakiwać słuchaczy zwrotami akcji? W takim razie zapraszamy cię do świata cudownych historii, które nauczysz się konstruować i opowiadać w bardziej naturalny sposób.

Warsztaty Praktycznej Improwizacji
0 osób
uczestników warsztatów
0 h
spędzonych w sali szkoleniowej
0 h
i więcej… ćwiczeń praktycznych
0 stron
materiałów szkoleniowych

Co możesz osiągnąć, dzięki Warsztatom Impro & Storytelling?

Każdy uczestnik przychodzi z innych powodów i każdy ma inne oczekiwania. W trakcie tych warsztatów skupiamy się głównie na kilku głównych celach…

JAK NATURALNIE OPOWIADAĆ I PRZEDSTAWIAĆ INFORMACJE

Nauczysz się jak opowiadać i przemawiać publicznie w sposób naturalny. Jak sprawić, aby tylko za pomocą samego głosu, historia nabrała dynamiki, emocji i kolorów. Co sprawia, że ludzie przemawiają sztucznie i nienaturalnie i przede wszystkim, co ty możesz zrobić, aby być bardziej naturalnym i wyluzowanym w trakcie opowiadania historii.

komunikacja

BĘDZIESZ LEPIEJ BUDOWAĆ CIEKAWE HISTORIE

Poznasz sposoby na budowanie ciekawych historii, zaskakujących zwrotów akcji, konstrukcji błyskotliwych puent. Dowiesz się jakie historie najbardziej chwytają ludzi za serce. Kiedy to co opowiadasz może wywołać efekt komediowy, a kiedy totalną ciszę. Poznasz schematy historii, z których korzystają komicy i hollywoodzcy scenarzyści, którzy produkują światowe hity.

DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT SWOICH ZACHOWAŃ

Dowiesz się więcej na temat własnych zachowań w trakcie przemówień publicznych. Dlaczego czasem jest tak, że masz luz w trakcie opowiadania, a czasem spinasz się zwykłą rozmową? Dlaczego blokujemy to co chcemy powiedzieć? Jak wychodzić poza schematy naszych zachowań? Kiedy lepiej zrobić coś sztucznie, a kiedy naturalnie improwizować?

UWOLNISZ SPONTANICZNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ

Chciałbyś mieć więcej luzu i być bardziej spontaniczną osobą? Może za dużo się zastanawiasz, zamiast działać? Na tych warsztatach sprawimy, że poznasz co to prawdziwa spontaniczność, tak abyś nie musiał skrupulatnie planować każdego zdania, zachowania, czy zadania, które przed Tobą stoi.

To tylko główne cele warsztatów, oferujemy jednak znacznie więcej….

 • Poznasz techniki budowania historii

 • Jak lepiej opowiadać o sobie lub swoich projektach

 • Jak budować napięcie u słuchaczy

 • Jak wykorzystywać lepiej swój głos i ciało

 • Poznasz podstawy improwizacji scenicznej

 • Będziesz nieustannie wychodzić ze strefy komfortu

 • Będziesz nieustannie tworzyć i opowiadać historie

 • Nauczysz się co robić, gdy masz pustkę w głowie

 • Będziesz naturalny w trakcie opowiadania

 • Będziesz zaskakiwać i bawić opowiadaniem

 • Dowiesz się jak wrzucić na luz

 • …czasem będziesz się po prostu świetnie bawić!

Szczegółowy plan Impro & Storytelling

Wprowadzenie do popularnych konstrukcji historii (3 akty Arystotelesa, 12 etapów podróży bohatera). Czemu służą pojedyncze elementy.
Popularne archetypy bohaterów, konstrukcje historii angażujące słuchaczy, konflikt jako siła napędowa historii.
Jak zwiększać stawkę tego o czym mówisz? Jak sprawić, treść jeszcze bardziej przyciągała uwagę i wciągała swoją konstrukcją. Czyli, o tym, że konflikt, zawsze może być jeszcze większy i bardziej wciągający.
Dekonstrukcja na popularnych historiach, zabawa formą i poszczególnymi elementami. Zmiany perspektywy w opowiadaniu i przechodzenie, pomiędzy wątkami.
Wykorzystanie technik komediopisarskich w budowie zaskakujących puent. Jak wyprowadzać skojarzenia słuchaczy, tak, aby nie zdawali sobie sprawy z finału historii.
Nie tylko liczy się CO opowiadasz, ale również JAK, to opowiadasz. Budowanie emocji za pomocą głosu i mowy ciała. Zwiększanie dynamiki za pomocą drobnych sztuczek z ciałem i miejscem w którym opowiadasz.
Naturalność w odpowiadaniu, jak pozbyć się sztywności i sztuczności. Opowiadanie o sobie uwzględniając elementy zachowań statusowych.

Jak spotkania wyglądają w praktyce?

Program zaprojektowany jest tak, aby stopniowo zwiększać poziom trudności. Dlatego stopniowo możesz poszerzać własną strefę komfortu, nabywając przy tym nowe umiejętności.

Każde spotkanie ma swój motyw przewodni. Zajęcia zawsze rozpoczynają się od rozgrzewek improwizacyjnych, czyli ćwiczeń na rozruszanie i odstresowanie się po ciężkim dniu pracy. Następnie jest część teoretyczna dotycząca aktualnego tematu oraz praktycznych kontekstów, gdzie można z tej wiedzy skorzystać. Po krótkiej teorii przechodzimy do ćwiczeń, ćwiczeń, ćwiczeń i opowiadania. W

Pełny program warsztatów składa się z 7 spotkań. W trakcie każdego spotkania będziesz opowiadać historie. 

Dodatkowo, po każdym spotkaniu, otrzymasz „Wyzwania do zmiany”, czyli zestaw zadań, które pomagają wdrażać nabytą wiedzę w praktyce.

Spotkania odbywają się w godzinach od 18:18 do 21:00. Każde spotkanie, trwa ponad 2,5 godziny. Po lewej stronie, umieszczamy szczegółowy opis każdego dnia.

Uczestników naszych szkoleń stwiamy na pierwszym miejscu

Jesteśmy przekonani, że dobre szkolenie, to takie, po którym uczestnik nie tylko będzie zadowolony, ale przede wszystkim takie, po którym osiągnie zamierzone przez siebie zmiany. Sprawdź co mówią o naszych warsztatach, mówią sami uczestnicy:

Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu.

WPI odkryło przede mną zupełnie nowy obszar możliwości w relacjach interpersonalnych. Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu. ~ Marek Amrogowicz

Podczas warsztatów uświadomiłam sobie, że bardziej świadomie mogę wpływać na dynamikę mojego otoczenia jest fantastycznie świeże i przyciąga mnie głębia i możliwości, które otwiera. Wspaniałe. Proste. Genialne. Te warsztaty pozwoliły mi poznać siebie i innych z nowej strony i stać się bardziej autentyczną, bardziej sobą. każdy wybiera to, jakim człowiekiem chce być. dziękuję za narzędzia wyboru.
Beata Sosnówka, WPI edycja 5
Możesz poznać i nawiązać nowe znajomości, poprawić pewność siebie, dostrzec obszary nad którymi powinienem pracować. Pokonać siebie i swoje bariery. Zrozumieć i dać sobie prawo do popełniania błędów, być spontanicznym i otwartym na przygody.
Maciek Michalski, WPI edycja 9
WPI pomaga wykształcić własny zestaw zachowań do konkretnych sytuacji. Już w trakcie warsztatów zauważyłem u siebie postęp przy nawiązywaniu nowych relacji. Czuję się dużo swobodniej wśród ludzi :). Gry statusowe – genialna sprawa, dostałem tu więcej niż oczekiwałem. Jestem pewniejszy siebie i czekam na kolejne projekty Michała.
Piotr, WPI edycja 10

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Szkolenie

  Tutaj możesz zadać dodatkowe pytania lub jeżeli potrzebujesz rachunek, podać dane na jakie ma być wystawiony.