WIS, to  Warsztaty Improwizacji Scenicznej  na których nauczysz się improwizować na scenie.

Zapraszamy na 3 edycję tych warsztatów.

Zapraszamy cię serdecznie cykl spotkań, dzięki którym będziesz mógł swobodnie improwizować na scenie. WIS to kilka poziomów wtajemniczenia w tajniki improwizacji, prowadzone przez najlepszych improwizatorów w Polsce!

WIS Poziom 1+2 – to kompleksowy Warsztat Improwizacji Scenicznej, po którym będziesz mógł swobodnie występować na scenie w popularnych krótkich formach improwizacji komediowej. Jest to pierwszy krok do przejścia w bardziej zaawansowane formy improwizacji.

Warsztaty Improwizacji Scenicznej z grupą Ad Hoc
0 osób
uczestników warsztatów
0 h
spędzonych w sali szkoleniowej
0
różnych trenerów
0 występ
na scenie Comedy Lab

Co możesz osiągnąć, dzięki Warsztatom Improwizacji Scenicznej?

Każdy uczestnik przychodzi z innych powodów i każdy ma inne oczekiwania. W trakcie tych warsztatów skupiamy się głównie na kilku głównych celach…

UWOLNISZ SPONTANICZNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ

Chciałbyś mieć więcej luzu i być bardziej spontaniczną osobą? Może za dużo się zastanawiasz, zamiast działać? Na WIS sprawimy, że poznasz co to prawdziwa spontaniczność, tak abyś nie musiał skrupulatnie planować każdego zdania, zachowania, czy zadania, które przed tobą stoi.

komunikacja

POZNASZ TECHNIKI PRACY NA SCENIE

Poznasz techniki sceniczne. Jak się poruszać, w jaki sposób ogrywać przestrzeń, w jaki sposób wchodzić i schodzić ze sceny. Jak grać, aby zwiększać dynamikę scen i zachować przestrzenny balans.

NAUCZYSZ SIĘ IMPROWIZOWAĆ NA SCENIE

Poznasz zasady i techniki improwizacji scenicznej. Nauczymy cię jak improwizować skutecznie w krótkich formach impro, budować historie, dynamizować gry i rozśmieszać publiczność do łez.

NAUCZYMY CIĘ SCENICZNEJ WSPÓŁPRACY I AKCEPTACJI

Nauczymy cię jak skutecznie współpracować na scenie. W jaki sposób akceptować oferty, w jaki sposób dbać o partnera, co robić by improwizacja na scenie była spójna, dynamiczna. Na tych warsztatach współpraca z partnerem i zaufanie to podstawa.

Zachowania statusowe

WYSTĄPISZ NA SCENIE COMEDY LAB

Wystąpisz na scenie Comedy Lab. Po koniec zajęć, zorganizujemy dla ciebie występ, w trakcie którego wystąpisz z innymi warsztatowiczami na scenie w pokazie krótkich form improwizacji komediowej, przed salą pełną życzliwej publiczności.

To tylko główne cele warsztatów, oferujemy jednak znacznie więcej….

 • Poznasz techniki budowania postaci

 • Nauczysz się zasad impro

 • Dowiesz się jak budować historie

 • Będziesz non-stop brać udział w scenkach

 • Poznasz od podstaw krótkie formy impro

 • Będziesz nieustannie wychodzić ze strefy komfortu

 • Będziesz ćwiczyć pod okiem praktyków improwizacji

 • Weźmiesz udział w kilkudziesięciu ćwiczeniach i rozgrzewkach

 • Nauczysz się lepiej oddawać kontrolę

 • Będziesz bardziej pozytywnym rozmówcą

 • Nauczysz się postaciowania i pracy z przestrzenią

 • …czasem będziesz się po prostu świetnie bawić!

Szczegółowy plan WIS i logistyka spotkań

Na tym spotkaniu poznasz pozostałych uczestników, dowiesz się jakie są podstawowe zasady improwizacji scenicznej oraz zagrasz w pierwsze rozgrzewki i gry impro.
Poznasz od kuchni podstawową zasadę improwizacji, czyli akceptowanie ofert partnerów scenicznych. Przećwiczysz akceptowanie ofert fizycznych, przestrzennych i słownych. Dowiesz się jak to skutecznie akceptować oferty, tak aby rozwijać budowaną historię.
Nauczysz się sposobów na sprawne budowanie platformy, czyli rzeczywistości po której poruszasz się na scenie z innymi graczami. Dowiesz się co improwizatorzy robią w trakcie pierwszych sekund scen impro, aby pobudzić wyobraźnię swoją i publiczności.
W improwizacji nie potrzebujesz scenografii i przebrań. Wystarczy tylko krzesło i przestrzeń, której nadasz sens. Na tym spotkaniu będziesz pracować z przestrzenią, czyli nauczysz się jak robić coś z niczego. W jaki sposób wykorzystywać przestrzeń, aby tworzyć przedmioty lub całe lokalizacje.
Na tym spotkaniu dowiesz się jakie są etapy większości scen impro. Nauczysz się tworzyć konflikt, podnosić rangę i stawkę sceny oraz umiejętnie puentować wątki i historie.
W czasie tego spotkania przejdziesz i poznasz szereg ćwiczeń wzmacniających działanie w grupie, współpracę i zaufanie na scenie.
Spotkanie 6, to praca nad warsztatem aktorskim. Ćwiczenia na dykcję, improstację oraz praca nad emocjami. Poznasz sposoby w jakie możesz pokazać daną emocję na scenie (zarówno jeżeli chodzi o głos, jak i ciało), dowiesz się kiedy te emocje zmieniać i w jaki sposób to robić.
Jak zbudować otoczenie bez żadnej scenografii? Jak wykorzystywać elementy otoczenia, nadawać im sens, odpowiednio pokazać je innym graczom oraz jak zbudować całe środowisko po którym się poruszacie?
Postaciowanie. W czasie tego spotkania poznasz ćwiczenia pomagające budować i różnicować postacie sceniczne. Jak sprawić, aby postać była wyjątkowa i ciekawa dla publiczności?
Poznasz krótkie formy gier scenicznych, które możesz pokazać na scenie, aby wywołać odpowiedni efekt u publiczności. Poznasz drobne triki i porady do tych gier, które członkowie kabaretu PUK stosują z powodzeniem na scenie.
Przećwiczysz gry i zadania uczące kontynuowania wątków. Jak zbudować zaskakującą i wciągającą historię, w której wątki będą kontynuowane. To spotkanie, to również wprowadzenie do dłuższych form improwizacji.
Zakończenie, powtórzenie i ponowne przećwiczenie. Spotkanie podsumowujące i przygotowanie do pokazu przed Krakowską publicznością na scenie Comedy Lab.
Pokaz warsztatowy na scenie naszego projektu Comedy Lab. Będziesz mógł zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością improwizując na scenie z innymi improwizatorami i uczestnikami warsztatów.

Dla kogo są te warsztaty?
Początkujących improwizatorów
Aktorów teatralnych i telewizyjnych
Mówców i osób, które występują publicznie
Osób, które chcą się rozwijać w niezwykły sposób
Osób, które chcą kreatywnie spędzić wolny czas
Każdego fana improwizacji komediowej i teatralnej
Osób, które wiążą swoją przyszłość z krótkimi lub długimi formami impro

Dzięki tym warsztatom:
Poznasz podstawowe zasady improwizacji scenicznej
Będziesz mógł dobrze się bawić
Pokonasz opór przed wychodzeniem na scenę
Będziesz szybciej reagować na partnerów scenicznych
Zrobisz pierwszy krok, ku występom na dużej scenie
Otworzysz sobie możliwość wzięcia udziału w warsztatach specjalistycznych Improv Club

PROGRAM WIS poziom 1+2

Jak spotkania wyglądają w praktyce?
Program zaprojektowany jest tak, aby stopniowo zwiększać poziom trudności.Tak, więc stopniowo możesz poszerzać własną strefę komfortu, nabywając przy tym nowe umiejętności.

Każde zajęcia mają swój motyw przewodni. Zajęcia zawsze rozpoczynają się od rozgrzewek improwizacyjnych, czyli ćwiczeń na rozruszanie i odstresowanie się po ciężkim dniu pracy. Następnie jest trochę teorii, co będziemy robić, po co to robimy i jakie korzyści z tego można wyciągnąć. Po krótkiej teorii przechodzimy do ćwiczeń, ćwiczeń, ćwiczeń (przy czym cały czas jest pełno śmiechu;))

Uczestników naszych szkoleń stwiamy na pierwszym miejscu

Jesteśmy przekonani, że dobre szkolenie, to takie, po którym uczestnik nie tylko będzie zadowolony, ale przede wszystkim takie, po którym osiągnie zamierzone przez siebie zmiany. Sprawdź co mówią o WPI uczestnicy tych warsztatów:

Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu.

WPI odkryło przede mną zupełnie nowy obszar możliwości w relacjach interpersonalnych. Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu. ~ Marek Amrogowicz

Podczas warsztatów uświadomiłam sobie, że bardziej świadomie mogę wpływać na dynamikę mojego otoczenia jest fantastycznie świeże i przyciąga mnie głębia i możliwości, które otwiera. Wspaniałe. Proste. Genialne. Te warsztaty pozwoliły mi poznać siebie i innych z nowej strony i stać się bardziej autentyczną, bardziej sobą. każdy wybiera to, jakim człowiekiem chce być. dziękuję za narzędzia wyboru.
Beata Sosnówka, WPI edycja 5
Możesz poznać i nawiązać nowe znajomości, poprawić pewność siebie, dostrzec obszary nad którymi powinienem pracować. Pokonać siebie i swoje bariery. Zrozumieć i dać sobie prawo do popełniania błędów, być spontanicznym i otwartym na przygody.
Maciek Michalski, WPI edycja 9
WPI pomaga wykształcić własny zestaw zachowań do konkretnych sytuacji. Już w trakcie warsztatów zauważyłem u siebie postęp przy nawiązywaniu nowych relacji. Czuję się dużo swobodniej wśród ludzi :). Gry statusowe – genialna sprawa, dostałem tu więcej niż oczekiwałem. Jestem pewniejszy siebie i czekam na kolejne projekty Michała.
Piotr, WPI edycja 10

Warsztaty Improwizacji Scenicznej poprowadzą:

Michał Mącznik
Michał Mącznikzajęcia 1-3
Michał Mącznik – Trener, Improwizator sceniczny, mówca, bloger. Założyciel i prowadzący Improv Club, Comedy Lab oraz Krakowskich Komediowych Impro Dżemów. Improwizator w krakowskiej grupie „Tubajfor”. Od 7 lat specjalizuje się w szerzeniu wiedzy na temat improwizacji oraz przekładania technik scenicznych do życia osobistego, pracy, prowadzenia biznesu i wystąpień publicznych. Współautor książki „Praktyczna Improwizacja”.
Grupa Ad Hoc
Grupa Ad Hoczajęcia 4-11
Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest więc jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy na warsztatach z instruktorami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Szwajcarii, Francji, Słowenii, Holandii i Hiszpanii. Posiadamy doświadczenie telewizyjne poparte współpracą z TVP, Polsatem i Comedy Central

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Szkolenie

  Tutaj możesz zadać dodatkowe pytania lub jeżeli potrzebujesz rachunek, podać dane na jakie ma być wystawiony.