WARSZTATY PRAKTYCZNEJ IMPROWIZACJI

EDYCJA 45 – PONIEDZIAŁKI

Poznaj tajemnice technik teatru improwizacji, które w połączeniu z wiedzą psychologiczną z zakresu komunikacji, odruchowego reagowania i zachowań ludzkich są potężnym narzędziem do Twojej zmiany. To warsztaty, na których nauczysz się improwizować. Jednocześnie improwizacja jest tylko drogą do celu, jakim jest nauka skutecznej komunikacji, lepsze poznanie siebie i własnych schematów postępowania oraz błyskawiczne reagowanie na zaskakujące sytuacje.

0
uczestników i uczestniczek
0h
na sali szkoleniowej
0h
ćwiczeń praktycznych
0
stron materiałów szkoleniowych

CZEGO MOŻEMY CIĘ NAUCZYĆ?

Mieszamy wiedzę z zakresu technik teatru improwizacji, technik komunikacji, psychologii, technik zarządzania, wszystko to doprawione jest szczyptą humoru, wieloletnim doświadczeniem w temacie i solidną dawką wiedzy popartą badaniami naukowymi!

Usprawnisz swoją komunikację

Techniki improwizacji zarówno świetnie uczą jak być lepszym słuchaczem i słuchaczką. Jak i odpowiedniego nadawania kierunku w rozmowach. Jeżeli brakuje ci tematów do rozmów, za bardzo skupiasz się na ocenianiu tego co powiedzieć lub cisza w towarzystwie bywa dla ciebie niezręczna, to techniki praktycznej improwizacji sprawdzą się idealnie!

Uwolnisz spontaniczność

Chcesz mieć więcej luzu i być bardziej spontaniczną osobą? Może za dużo się zastanawiasz, zamiast działać? Na WPI poznasz czym jest spontaniczność, aby przestać planować skrupulatnie swoje zachowania, czy zadania, które masz zaraz wypowiedzieć.

Będziesz szybciej reagować na zaskakujące sytuacje. Nauczysz się technik akceptacji, które pomogą Ci radzić sobie w zaskakujących sytuacjach i dasz sobie większe prawo do błędów!

Mniej zastanawiania, więcej działania!

Może ostatnio w twoim życiu niewiele się dzieje i wygląda to tak, jakbyś utknął w miejscu? Nie możesz zabrać się za działanie? Zbyt dużo analizujesz i myślisz? Na tych warsztatach pokażemy ci, że improwizacja to DZIAŁANIE i zawsze możesz zrobić więcej!

Sprowokujemy cię bycia częściej na TAK, otwartości na ludzi i nowe sytuacje! Małymi krokami będziesz poszerzać swoją strefę komfortu i elastyczność na to co nieplanowane!

Poznasz lepiej siebie i swoje zachowania

Techniki improwizacji są świetnym narzędziem do lepszego poznania własnych schematów postępowania. Na tych warsztatach dowiesz się w jaki sposób starasz się kontrolować różne sytuacje, poprzez jakie zachowania blokujesz siebie i innych. Dowiesz się jak zrzucać codzienne maski, by być naturalną, otwartą i szczerą osobą!

 

Jest tego dużo więcej…

 • Poznasz techniki kierowania swojej uwagi

 • Będziesz dawać sobie większe prawo do błędów

 • Nauczysz się tworzyć improwizowane sceny

 • Poznasz „strukturę” spontaniczności

 • Będziesz łatwiej odpuszczać i oddawać kontrolę

 • Non stop będziesz wychodzić ze strefy komfortu

 • Poznasz tajniki improwizacji scenicznej

 • Dowiesz się więcej o tworzeniu komedii

 • Będziesz się świetnie bawić

W JAKI SPOSÓB UCZYMY?

SCENY IMPROWIZOWANE

Na zajęciach głównie uczymy poprzez wciąganie uczestników w autorskie gry i sceny inspirowane grami teatru improwizacji.

Uczestnicy uczą się odgrywania komediowych improwizowanych scen, z których później wyciągamy wnioski i dajemy feedback.

stosujemy również:

mini wykłady, ćwiczenia indywidualne, wystąpienia publiczne, improwizowane ćwiczenia aktorskie oraz nasz autorski mix technik szkoleniowych i technik teatru improwizacji

PRAKTYCZNE ACHIEVEMENTY

Po każdych dniu uczestnicy otrzymują zestaw praktycznych zadań wdrożeniowych, do wykonania w swoim codziennym życiu.

Zadania podzielone są na 4 główne ścieżki: akceptacja, komunikacja, tu i teraz, działanie, więc każdy uczestnik może wybrać jaki aspekt umiejętności chce usprawniać i któremu poświęcić najwięcej uwagi.

achievementy to:

40h dodatkowych praktycznych zadań

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

W materiałach „dzień po dniu” opisane są wszystkie omawiane techniki wraz z przykładami i odnośnikami do badań.

Oprócz omawianych treści w naszych materiałach znajdziesz bogatą bibliografię, odnośniki do badań w danym temacie oraz linki do treści które warto poznać, żeby lepiej zagłębić się w dany temat.

materiały to:

120 stron z podsumowaniem treści szkolenia

PLAN WPI – dzień po dniu

WPI to 8 spotkań od 18:18 do 21:00, zakończone dwudniowym szkoleniem z zachowań statusowych. Program zaprojektowany jest tak, aby stopniowo zwiększać poziom trudności. Więc stopniowo możesz poszerzać własną strefę komfortu, nabywając przy tym nowe umiejętności.

Każde zajęcia mają swój motyw przewodni:

spotkanie 1

Wstęp do praktycznej improwizacji

Zajęcia rozruchowe na których poznasz innych uczestników, poznasz cztery filary, bez których nie ma mowy o improwizacji i zagrasz w pierwsze gry impro. Poznasz podstawowe reguły impro i zagrasz w pierwsze gry.

Spotkanie 2

Akceptacja i oddanie kontroli

Dowiesz się czym jest akceptowanie ofert, co można uznać za ofertę. Jak wykorzystać akceptowanie do szybszego reagowania na zaskakujące sytuacje oraz zagrasz w pierwsze improwizowane sceny

Spotkanie 3

Platforma i nadawanie kierunku

Dowiesz się, czym jest improwizowane budowanie platformy, na jakie elementy zwracać uwagę, aby zawsze się odnaleźć w scenach i jak wykorzystać platformę w codziennych rozmowach, tak, aby odpowiednio nadawać kierunek!

spotkanie 4

Improwizacja to działanie

Przekonasz się dlaczego improwizacja, to działanie fizyczne. Poznasz trzy elementy, które zawsze możesz zmienić, gdy masz pustkę w głowie. Przećwiczysz ustawianie platformy przestrzennej i będziesz się dużo poruszać.

Spotkanie 5

Uptime i kierowanie uwagi
W jaki sposób wykorzystywać gry improwizacyjne do uzyskiwania spontaniczności? Poznasz techniki na wchodzenie w stan Uptime i zagrasz w wiele gier „przeciążających” naszą świadomość. Dowiesz się, w jaki sposób odwracać uwagę od „myślenia” i przesuwać ją na zewnątrz.

Spotkanie 6

Pamięć skojarzeniowa

Poczujesz na własnej skórze, w jaki sposób nasze działania są blokowane przez umysł. Uwolnisz strumień świadomości i zagrasz w długie formy improwizacji.

Spotkanie 7

Schematy blokowania

Poznasz zestaw schematów blokowania, czyli zachowań poprzez które staramy się jako ludzie utrzymać „kontrolę” nad sytuacją. Dowiesz się jak je rozpoznawać i pracować z nimi na co dzień, jeżeli ci nie służą.

Spotkanie 8

Totalna spontaniczność
Improwizacja to nieustanne podejmowanie ryzyka, naucz się kiedy warto podejmować delikatne ryzyko, kiedy warto być spontanicznym oraz jak korzystać ze wszystkich narzędzi nabytych na warsztatach w praktyce.

STRUKTURA ZAJĘĆ

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się od tak zwanej rundki początkowej, czyli przestrzeni, gdzie możesz podzielić się z grupą swoimi przemyśleniami na temat achievementów lub tego co nowego odkryłeś/aś przez tydzień między spotkaniami.

Następnie zwykle przechodzimy do rozgrzewek improwizacyjnych, czyli ćwiczeń na rozruszanie i odstresowanie się po ciężkim dniu pracy.

Po zrzuceniu „codziennych masek” następuje część teoretyczna dotycząca aktualnego tematu oraz praktycznych kontekstów, gdzie można z tej wiedzy skorzystać.

Po krótkiej teorii przechodzimy do ćwiczeń, ćwiczeń, ćwiczeń (przy czym cały czas jest pełno śmiechu;))

spotkanie 9,10: Dwudniowe szkolenie

ZACHOWANIA STATUSOWE W PRAKTYCE

Cały cykl WPI zakończony jest dwudniowym szkoleniem weekendowym z zakresu zachowań statusowych!

Status w improwizacji, rozumiemy jako zachowania statusowe, które ludzie naturalnie i często nieświadomie pokazują, by zasygnalizować swoje miejsce w hierarchii. Część dotycząca zachowań statusowych, to dawka potężnej wiedzy na temat ludzkich zachowań. Dzięki grom statusowym jeszcze lepiej zrozumiesz swoje zachowania, dowiesz się jak lepiej budować relacje, jak łagodzić konflikty, oraz jak poprzez modyfikację drobnych zachowań zyskać większy posłuch w grupie.

Pełny opis szkolenia znajduje się na stronie:

Zachowania statusowe w praktyce

TRENER PROWADZĄCY

OPINIE UCZESTNIKÓW

“Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu.

WPI odkryło przede mną zupełnie nowy obszar możliwości w relacjach interpersonalnych. Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu.”

~ Marek Amrogowicz

Podczas warsztatów uświadomiłam sobie, że bardziej świadomie mogę wpływać na dynamikę mojego otoczenia jest fantastycznie świeże i przyciąga mnie głębia i możliwości, które otwiera. Wspaniałe. Proste. Genialne. Te warsztaty pozwoliły mi poznać siebie i innych z nowej strony i stać się bardziej autentyczną, bardziej sobą. każdy wybiera to, jakim człowiekiem chce być. dziękuję za narzędzia wyboru.

Beata Sosnówka, WPI edycja 5 (2011r)

Możesz poznać i nawiązać nowe znajomości, poprawić pewność siebie, dostrzec obszary nad którymi powinienem pracować. Pokonać siebie i swoje bariery. Zrozumieć i dać sobie prawo do popełniania błędów, być spontanicznym i otwartym na przygody.

Maciek Michalski, WPI edycja 9 (2013 r)

WPI pomaga wykształcić własny zestaw zachowań do konkretnych sytuacji. Już w trakcie warsztatów zauważyłem u siebie postęp przy nawiązywaniu nowych relacji. Czuję się dużo swobodniej wśród ludzi :). Gry statusowe – genialna sprawa, dostałem tu więcej niż oczekiwałem. Jestem pewniejszy siebie i czekam na kolejne projekty Michała.

Piotr, WPI edycja 10 (2013r)

DATA

9 września 2024

WPI edycja 45 rozpoczyna się 9 września 2024 i odbywa się przez osiem kolejnych poniedziałków w godzinach od 18:18 – 21:00.

Dodatkowo po 8 spotkaniach, odbywa się dwudniowe szkolenie z zakresu gier statusowych (16-17 listopada 2024 w godzinach od 10:00 – 18:00). Szkolenie jest wliczone w cenę WPI.

POBIERZ DATY DO KALENDARZA GOOGLE

MIEJSCE

Centrum Krakowa

Nasze szkolenia odbywają się w ścisłym centrum Krakowa.

Warsztaty Praktycznej Improwizacji edycja 45 odbywają się: Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego na ul. Powroźniczej 6, w Krakowie.

SPRAWDŹ NA MAPIE

CENA

999 zł*

Cena promocyjna przy wpłacie do 10 sierpnia 2024, później cena regularna wynosi: 1299

Cena zawiera: 8 spotkań WPI + Dwudniowe szkolenie: Zachowania Statusowe w Praktyce + Materiały szkoleniowe + Zestaw achievementów

Istnieje również możliwość rozbicia ceny na 3 raty. Data wpłaty pierwszej raty decyduje o kolejności przyjęć.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Szkolenie

  Tutaj możesz zadać dodatkowe pytania lub jeżeli potrzebujesz rachunek, podać dane na jakie ma być wystawiony.