Szkolenie Zachowania Statusowe  w praktyce.

Naucz się stosowania drobnych zachowań statusowych, aby podnosić lub obniżać swój status w grupie.

Codzienna gra o status

Wyobraź sobie, że idziesz chodnikiem i z naprzeciwka idzie druga osoba. Idziecie w swoją stronę i w momencie, gdy macie się zderzyć jedna osoba ustępuje miejsca drugiej osobie. Dlaczego tak się dzieje? Poprzez drobne zachowania, których nie zauważamy świadomie wysyłamy sygnały statusowe, które dają innym osobom informację, gdzie stoimy w hierarchii.

Zachowania Statusowe w Praktyce
0 osób
uczestników warsztatów
0 h
spędzonych w sali szkoleniowej
0 h
i więcej… ćwiczeń praktycznych
0 stron
materiałów szkoleniowych

Czego możesz się nauczyć na tym szkoleniu?

Każdy uczestnik przychodzi z innych powodów i każdy ma inne oczekiwania. W trakcie tego szkolenia skupiamy się głównie na kilku głównych celach…

BĘDZIESZ DOSTRZEGAĆ WIELE WIĘCEJ NIŻ INNI

Nauczymy cię na które zachowania statusowe zwracać uwagę. Chcesz dostrzegać więcej w komunikacji z klientami, nawiązywaniu nowych znajomości, negocjacjach? Przekażemy ci w jaki sposób ludzie stosują drobne zachowania, aby zmieniać status w grupie i do czego tę wiedzę możesz wykorzystać w praktyce.

status

NAUCZYSZ SIĘ ZMIENIAĆ SWÓJ STATUS W GRUPIE

Poznasz zachowania statusowe i nauczysz się jak zmieniać swój status w różnych grupach. Jak podnosić i obniżać status innych osób? Dowiesz się jak zachowania statusowe stosować w związkach, poznawaniu nowych osób, budowaniu relacji, wystąpieniach publicznych i wielu innych kontekstach!

BĘDZIESZ LEPIEJ SIĘ DOGADYWAĆ Z INNYMI

Bardzo często konflikty wynikają bezpośrednio z zachowań statusowych, które ludzie stosują nieświadomie. Nauczymy cię jak unikać takich sytuacji, lepiej i szybciej dogadywać się z nowo poznanymi osobami i poprzez modyfikację drobnych zachowań łagodzić konflikty.

To tylko główne cele warsztatów, oferujemy jednak znacznie więcej….

 • Dowiesz się, czym są gry statusowe

 • Dowiesz się więcej o swoich zachowaniach w codziennej komunikacji

 • Nauczysz się podnosić swój status

 • Nauczysz się obniżać swój status

 • Dowiesz się jakie zachowania stosować w trakcie negocjacji, obsługi klienta, poznawania nowych osób, bliskich relacjach

 • Otrzymasz konkretne informacje zwrotne na temat własnych zachowań

 • Weźmiesz udział w „statusowych szybkich randkach”

Szczegółowy plan szkolenia „Zachowania Statusowe w Praktyce”

Plan szkolenia:

Dzień 1

 • Wstęp do hierarchii i statusu społecznego
 • Dlaczego statusem się gra?
 • Właściwości zachowań statusowych
 • Dlaczego zachowania statusowe są silniejsze, niż symbole statusowe (np. pieniądze)
 • Intensywność i częstotliwość zachowań jako bodziec zbliżający ludzi
 • Konkretne zestawy zachowań:
  • Jak podnosić swój status
  • Jak obniżać swój status
  • Jak podnosić status innych osób lub grup
  • Jak obniżać status innych osób lub grup
 • Trzy style gry statusem
 • Statusowe scenki, czyli praktyczne sprawdzenie poszczególnych zachowań

Dzień 2

 • Stopniowanie i dopasowanie zachowań statusowych
 • Rozpoznawanie „poziomu” zachowań statusowych u innych
 • Statusowe szybkie randki, czyli dopasowanie zachowań do innych
 • Statusowe wojny – co robić by wygrać „wojnę” o niski lub wysoki status
 • Praktyczne zastosowanie zachowań statusowych w:
  • negocjacjach, sprzedaży, obsłudze klienta
  • zawieraniu znajomości, budowaniu relacji
  • wystąpieniach publicznych, szkoleniach
 • Jak łagodzić i podsycać konflikty
 • Sposoby na błyskawiczne poznanie nowych osób
 • Jak reagować na reklamacje i „ciężkich klientów”
Dla kogo jest to szkolenie?

Jesteśmy istotami hierarchicznymi i dlatego stosujemy różne zachowania do gry o status. W zależności od tego, kto jakie miejsce chce zająć w danej ma możliwość podnoszenia lub obniżania statusu swojego lub innych poprzez stosowanie drobnych, niezauważalnych na co dzień zachowań. Na tym szkoleniu poznasz konretne zestawy zachowań, które możesz stosować, aby modyfikować swój status oraz nauczysz się jak je stosować w praktyce w kontekstach takich jak:

 • codzienna komunikacja
 • budowanie relacji
 • sprzedaż i obsługa klienta
 • negocjacje
 • zarządzanie zespołem
 • prowadzenie szkoleń i wystąpień publicznych

 

Ponadto:

 • będziesz mógł sprawdzić własne zachowania statusowe podczas scenek improwizacyjnych
 • otrzymasz zestaw achievmentów (system osiągnięć) do ćwiczenia w praktyce zachowań statusowych
 • dowiesz się na czym polega paradoks statusowy i dlaczego symbole statusowe takie jak pieniądze, mają mniejszą moc niż stosowanie konkretnych zachowań.
 • otrzymasz konkretne informacje zwrotne na temat swoich zachowań
 • otrzymasz karty do ćwiczenia zachowań statusowych w codziennej komunikacji

Uczestników naszych szkoleń stwiamy na pierwszym miejscu

Jesteśmy przekonani, że dobre szkolenie, to takie, po którym uczestnik nie tylko będzie zadowolony, ale przede wszystkim takie, po którym osiągnie zamierzone przez siebie zmiany. Sprawdź co mówią o WPI uczestnicy tych warsztatów:

Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu.

WPI odkryło przede mną zupełnie nowy obszar możliwości w relacjach interpersonalnych. Jedno z najbardziej rozwojowych doświadczeń w moim dorosłym życiu. ~ Marek Amrogowicz

„Dobre szkolenie, które pozwoliło mi na obserwowanie zachowań związanych z grą statusem. Dzięki niemu w zależności od potrzeb potrafię bawić się statusem, czyli obniżać bądź podnosić sobie i innym. Wiedza ta pomaga w codziennym życiu łagodzić konflikty czy też budować swój autorytet. „
Dawid Beer
„Nigdy wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z gier statusowych, skądinąd często prowadzonych przez otaczających nas ludzi. Jest tu trochę zachowań „samców alfa” (popularny ostatnio temat uwodzenia) jak i uników małych strachliwych myszek. Znajomość tej gry społecznej to ostre narzędzie, tnące konflikty i pozwalające na lżejszą i bardziej efektywną (efektowną!) komunikację. Polecam… chyba, że nie lubisz się bawić ;)”
Piotr B.
WPI pomaga wykształcić własny zestaw zachowań do konkretnych sytuacji. Już w trakcie warsztatów zauważyłem u siebie postęp przy nawiązywaniu nowych relacji. Czuję się dużo swobodniej wśród ludzi :). Gry statusowe – genialna sprawa, dostałem tu więcej niż oczekiwałem. Jestem pewniejszy siebie i czekam na kolejne projekty Michała.
Piotr, WPI edycja 10

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Szkolenie

  Tutaj możesz zadać dodatkowe pytania lub jeżeli potrzebujesz rachunek, podać dane na jakie ma być wystawiony.